Stats

Unknown
Unknown

Ağaçları tanımayı kolaylaştıran yeni bir telefon uygulaması "Doğa Kaşifi"

Doğa Kaşifi uygulaması içinde İstanbul’un en yaygın 230 ağaç ve çalı türünü ve bu türleri tanımlamayı sağlayan bir rehber barındırır.
Doğa Kaşifi’nin etkileşimli ve görsel tanımlama rehberini kullanarak İstanbul’da bulunan ağaç ve çalı türleri ile tanışabilirsiniz. Rehber, gözlemlediğiniz bitki türlerini yaprak, çiçek ve meyve gibi farklı kısımlarından tanımlamanıza yardımcı olur.
Bazı türleri birbirinden ayırmak çok kolay değildir. Doğa Kaşifi ile tanımlayamadığınız türleri bitki bilimcilerden oluşan uzman grubuna danışabilirsiniz. Böylece Doğa Kaşifi’ni kullanarak zaman içerisinde ağaç ve çalı türleri hakkındaki bilginizi geliştirebilirsiniz.

Uygulamayı Apple Store veya Google Play'den ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Posted on September 30, 2018 06:45 AM by esra-ergin esra-ergin | 0 comments | Leave a comment

Recent observations View All

Loading...
More Observations

About

Doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleri hızla tahrip olan, canlı yaşamı kitlesel turizm ve imar baskısı altında tehdit edilen Adalar’da mevcut kuş, mantar, bitki türlerinin ve deniz-kıyı ekosistemi canlılarının envanterinin hazırlanması için kurulmuştur. Bütünüyle gönüllüler tarafından yürütülen bu çalışmanın kayıtlarını kullanmak isteyenlerin nezaketen bilgi vermesini ve kayıtları yapan ...more ↓

esra-ergin created this project on July 31, 2016
Embed a widget for this project on your website